Čtvrtek 17. 1. 2019, 10:38kontakt


zpět na seznam

Aktuality » Všeobecné

Student ČZU se stal vrcholným zástupcem studentů v Radě vysokých škol

Předsednictvo Rady vysokých škol na své schůzi 19. února 2015 potvrdilo Bc. Hynka Roubíka z České zemědělské univerzity v Praze na pozici místopředsedy. Studentský zástupce se tak oficiálně stal vrcholným reprezentantem vysokoškoláků. Potvrzení Hynka Roubíka na pozici místopředsedy RVŠ nastalo přesně týden po jeho zvolení Studentskou komorou Rady vysokých škol. Pro jeho zvolení přes 90 % všech přítomných delegátů SK RVŠ.


Ve Studentské komoře Rady vysokých škol, kterou Hynek Roubík vede od 12. února 2015, má „nejvyšší student“ v plánu řešit zejména kvalitu a dostupnost vzdělávání. Dále se pak pod jeho vedením budou studentští zástupci zaobírat připomínkováním podzákonných předpisů k novele zákona o vysokých školách. 


Hynek Roubík studuje Fakultu tropického zemědělství ČZU a je zakládajícím členem studentského spolku BeFair, který se věnuje prohlubování informovanosti o spravedlivém obchodu a podpoře fairtradového obchodu. Přispěl tak mj. k tomu, že Fakulta tropického zemědělství byla v roce 2014 jako druhá v ČR vyhlášena Fairtradovou fakultou.


Přiložené soubory

žádná příloha