Čtvrtek 17. 1. 2019, 09:37kontakt


zpět na seznam

Aktuality » Všeobecné

Zrušen registrační poplatek do knihovny SICO prázdninách jsme nelenili a přemýšleli jsme, jak vám vyjít vstříc. Změny, které se nám podařilo uskutečnit, nejsou jen kosmetické, ale týkají se i fungování knihovny.

Prvním velkým zlepšením, které by se neudálo bez dobré vůle vedení ČZU, je zrušení poplatku 150 Kč při registraci nového čtenáře. Odteď budete v knihovně platit jen za prohřešky proti knihovnímu řádu. Co víc, zjednodušili jsme celou registrační proceduru. Už žádný index, ani peníze. Prostě si jen přinesete svou studentskou nebo zaměstnaneckou kartu a podepíšete souhlas s Knihovním řádem.

Spolu s úpravou registrace jsme se také rozhodli zvýšit pokuty za pozdní vrácení knihy a zavedení pokuty za nevyzvednutou rezervaci, obojí s platností od 5. října 2015. Pokutu za pozdní vrácení knihy zvyšujeme z 1 Kč za den na 3 Kč za den. Pokuta za nevyzvednutou rezervaci bude činit 10 Kč za každou rezervovanou knihu, kterou si po týdnu nevyzvednete.
Stávalo se nám totiž, že rezervovaná kniha byla zbytečně blokovaná, aniž by si ji kdokoli přišel vyzvednout, a nebyla tak k dispozici ostatním čtenářům. Od těchto poplatků si slibujeme zefektivnění oběhu knih a skript a tedy i jejich větší dostupnost pro vás.

Více informací v mini návodu Jak se stát uživatelem SIC.


Přiložené soubory

žádná příloha