Čtvrtek 17. 1. 2019, 19:16kontakt
zpět na seznam

Poradenství » Informační podpora studia

Semináře a materiály

Semináře

Jsme si vědomi, že někdy není úplně snadné zorientovat se ve všech informačních zdrojích, které jsou na ČZU k dispozici. Na druhé straně je ale velmi důležité, abyste měli přehled o tom, kde můžete čerpat informace pro studium, přípravu semestrálních, a pak zejména bakalářských a diplomových prací.

Z toho důvodu pro vás připravujeme četné semináře a další vzdělávací akce, které jsou zaměřené zejména na problematiku vyhledávání v katalozích knihoven a v odborných databázích, práce s odbornými informacemi a autorské etiky, včetně základních pravidel citování. Kromě těchto témat se věnujeme i seznámení s principy práce s citačními databázemi, tématům souvisejícím s otevřeným přístupem k vědeckým informacím (tzv. open access). Příležitostně se objevují přednášky externích lektorů: z poslední doby např. přednáška o Národním úložišti šedé literatury či o hlavích zásdaách psaní vědeckých publikací.

Pro aktuální informace sledujte naši nabídku seminářů!


Vzdělávací materiály

Pro vaši lepší orientaci v informačních zdrojích a službách SIC připravujeme i různé výukové materiály, zajímavé zdroje pro psaní odborného textu. Pro ty z vás, kteří již systematicky sledujete odbornou literaturu a spravujete si svou osobní databázi nabízíme různé nástroje pro její správu, tzv. bibliografické manažery. 

Shromáždili jsme pro vás i odpovědi na často kladené otázky týkající se citování.


Konzultace

Samozřejmě jsme vám k dispozici i pro individuální konzultace. Kontaktujte nás na infosic@sic.czu.cz - a problém vyřešíme buď přímo prostřednictvím emailu a nebo se domluvíme na osobní setkání.


Několik rychlých odkazů:

Přiložené soubory

žádná příloha